"אנשי הדלת האחורית" – אירועי בלוז בסינמטק ת"א

"אנשי הדלת האחורית" – אירועי בלוז בסינמטק ת"א

יום שישי ה-13, השטן ואני

הרצאה של שרון קנטור והקרנת פרקים מהדוקו-בלוז Moonshine and Mojo Hands

יום שישי 13.1, 22:00

ב- 1931, מוזיקאי בינוני למדי בשם רוברט ג'ונסון, נעלם. ב- 1933 הוא חזר הביתה עם כשרון שלא ברא השטן. או שאולי כן? האמונה במכירת הנשמה לשטן בתמורה לכוחות מוזיקליים מופלאים מזוהה בתרבות הפופולרית יותר מכל עם הבלוז, עם נגינת הגיטרה ועם סיפורו של רוברט ג'ונסון; הבלוז סבל רבות מיחסי ציבור רעים שקישרו אותו למיתוס הנוצרי המפוקפק, לחילול הקודש ולעבודה זרה. על הרפתקאותיו של השטן מפאוסט הגרמני הצונן ועד שורשי הדרום הלוהט.

הקרנת פרקים מהסדרה “Moonshine and Mojo Hands” – הדוקו ריאליטי בלוז הראשון! בסדרה יוצאים רוג'ר סטולי וג'ף קונקל במסע לאורכה ולרוחבה של מיסיסיפי בחיפוש אחר מוזיקאים נשכחים, ג'וק ג'וינטס אפלוליים, מסיבות בית מחתרתיות, סול-פוד, קמעות והרבה בלוז משובח.

מידע אודות הסדרה: שפה: אנגלית. תרגום: אנגלית. אורך: 5 פרקים של 20 דק', סה"כ 100 דק'. סוגה: דוקו-ריאליטי. ארה"ב, 2016. בהשתתפות אמני הבלוז: ג'יימס "סופרצ'יקן" ג'ונסון, ליאו באד וולש, רוברט בילבו ווקר, טרי הרמוניקה בין ועוד. במאים: ג'ף קונקל ורוג'ר סטולי, Broke & Hungry Records.

ממיסיסיפי לדטרויט

הרצאה של עידן אלתרמן והקרנת סרט הפולחן "האחים בלוז"

יום שבת 14.1, 20:00

עידן אלתרמן בהרצאה על איך אבני היסוד של הבלוז התגלגלו למוזיקה של מוטאון, ועיצבו את הסאונד של המוזיקה השחורה מאז ועד היום.

הקרנת הסרט "האחים בלוז" – הקומדיה שהפכה לסרט פולחן עם פסקול חד-פעמי בהחלט.

מידע אודות הסרט: שפה: אנגלית. תרגום: עברית. אורך: 133 דק', ארה"ב, 1980. בהשתתפות: ג'ון בלושי, דן אקלרויד, ריי צ'ארלס, ג'יימס בראון, קאב קאלוויי, ארית'ה פרנקלין.